termo-czepek

rewolucja w codziennej pielęgnacji włosów!

Włosowa elektrostatyka

1 komentarz

Wiemy już z tego postu, że kosmetyki odżywcze powinniśmy nakładać na wilgotne, a nie mokre włosy. W dzisiejszym poście odpowiemy na pytanie z poprzedniego wpisu i wyjaśnimy dlaczego jest tak, że zdecydowana większość produktów pielęgnacyjnych jest nakładana na włosy uprzednio umyte.

Po pierwsze i zapewne najbardziej oczywiste – włosy po uprzednim umyciu szamponem są oczyszczone z wszelkich substancji, które mogłyby blokować wchłanianie składników odżywczych.  Do kategorii tych substancji, oprócz sebum (wydzieliny gruczołów łojowych) i innych zanieczyszczeń naturalnych (środowiskowych), zaliczamy także środki do stylizacji włosów (lakiery, pianki, żele) i wygładzania włosów, specyfiki do zabezpieczania końcówek (często na bazie parafiny), uprzednio nałożone odżywki bez spłukiwania,  czy w końcu silikony będące częstymi składnikami odżywek i masek.

Po drugie, włosy po umyciu w ciepłej wodzie mają rozszerzone łuski włosowe, co umożliwia dobroczynnym składnikom aktywnym wnikanie w głąb włosa.  Ponadto można tu dodać, że w trakcie mycia włosów chcąc nie chcąc masujemy skalp przez co poprawiamy mikrokrążenie i przyswajanie tych substancji, które mają oddziaływać na skórę głowy.

Po trzecieelektrostatyka. Włosy mają ładunek ujemny. Wartość tego ładunku jest różna w zależności od np. stopnia zniszczenia włosów. Im bardziej włosy są  uszkodzone, tym ładunek ujemny jest większy. Ujemny ładunek włosów wzmacnia też większość szamponów, o czym większość z nas z pewnością się już przekonała próbując ujarzmić włosy żyjące własnym życiem zaraz po ich umyciu, bez użycia odżywki.  Tym czasem znaczna ilość składników regeneracyjnych ma ładunek dodatni. Wiedząc nie tylko z fizyki, że przeciwności się przyciągają, łatwo dalej wydedukować, że dobroczynne „pozytywnie naładowane” składniki są przyciągane przez naładowane ujemnie, uszkodzone włókna włosa!

Pamiętajcie jednak, że składniki regeneracyjne, nawet jeśli ich działanie jest wspomagane odwiecznymi i niezawodnymi prawami fizyki, potrzebują kilku chwil, aby móc w pełni zadziałać! Nie zmywajcie więc odżywek i masek zaraz po ich nałożeniu. Zamiast tego nałóżcie termo-czepek i  wykorzystajcie tę chwilę dla siebie na coś przyjemnego. Dajcie się wykazać swoim kosmetykom!

inventure

One thought on “Włosowa elektrostatyka

  1. Pingback: O aplikacji szamponów i odżywek | termo-czepek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s