termo-czepek

rewolucja w codziennej pielęgnacji włosów!

O zabezpieczaniu końcówek włosów

Dodaj komentarz

Końcówki włosów to jeden z najbardziej newralgicznych odcinków włókna włosa. Jako, że są najbardziej oddalone od skóry głowy, są pokryte najmniejszą ilością sebum, co szczególnie widoczne jest w przypadku długich włosów. Braki w naturalnym płaszczu lipidowym są pogłębiane podczas mycia włosów. Ponadto końcówki włosów są szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne (zgniecenia od pasków torebek, zamków błyskawicznych, guzików). Dlatego też należy je otoczyć specjalną opieką.

Przed uszkodzeniami mechanicznymi najlepiej chroni profilaktyka. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie uważać na włosy. Można je więc częściowo chronić przed przykrymi skutkami tarcia używając preparatów do wygładzania włosów typu jedwab w płynie.

Ponadto konieczne jest szczególne odżywienie końcówek włosów. Na rynku dostępna jest cała gama produktów do pielęgnacji końcówek. Ich aplikacja nie powoduje przeciążenia włosów i oklapnięcia całej fryzury.  Fani pielęgnacji naturalnej z powodzeniem stosują w tym celu olejek arganowy czy kokosowy. Dobre rezultaty przynosi też wmasowanie w końcówki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia co najmniej na godzinę przed myciem.

inventure

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s