termo-czepek

rewolucja w codziennej pielęgnacji włosów!

Elektryzowanie się włosów

Dodaj komentarz

Sezon zimowy ma swój niepowtarzalny urok. Mróz i śnieg za oknem sprzyjają sportom zimowym i  błogiemu lenistwu. Na cokolwiek się jednak zdecydujemy, nasze włosy są narażone na częstsze niż zazwyczaj uszkodzenia. Dochodzi do nich w czasie kiedy przygotowujemy się do wyjścia na zewnątrz; podczas ubierania  (uwaga na zamki błyskawiczne, guziki, ozdoby), podczas przeciągania ubrań przez głowę, owijania szali, w wyniku noszenia czapek, kasków, gogli oraz innych akcesoriów. Z kolei gdy zostajemy w domu szkodliwe okazuje się już samo powietrze – gorące i przesuszone – ma fatalny wpływ na skórę i włosy. Rezultat częstego pocierania i przesuszenia włosów jest każdemu doskonale znany – włosy są naelektryzowane  i niesforne.

Jak sobie radzić z naelektryzowanymi włosami?

Po pierwsze – odpowiednia pielęgnacja. Włosy dobrze nawilżone są mniej podatne na elektryzowanie się dlatego po każdym myciu należy koniecznie stosować odżywkę czy maskę.  Włosy szczególnie podatne na elektryzowanie się można dodatkowo pokryć substancjami antystatycznymi zawartymi w niektórych kosmetykach tj. odżywki bez spłukiwania, serum, mgiełki.

Po drugie – zalecane jest zastąpienie grzebienia czy szczotki wykonanych z materiałów sztucznych na takie, które zrobione są z drewna i naturalnego włosia.

Po trzecie – w pomieszczeniach, gdzie często przebywamy, warto zainstalować nawilżacz powietrza. Fantastycznie w tej roli sprawdzi się chociażby zawieszony na kaloryferze pojemnik ceramiczny z wodą .

Po czwarte – nieoceniona może okazać się suszarka z chłodnym bądź letnim nadmuchem, z funkcją jonizatora.

Przy okazji suszenia włosów warto też wspomnieć, żeby nigdy nie wychodzić z chociażby wilgotnymi włosami na mróz. Może mieć to fatalny efekt zarówno dla zdrowia jak i dla włosów. Woda w temperaturze poniżej zera stopni Celsjusza zamarza zwiększając swoją objętość. Dlatego cząsteczki wody, które „niepowołane” nie opuściły jeszcze włókna włosa, mogą dosłownie „rozsadzić” strukturę włosa.

inventure

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s