termo-czepek

rewolucja w codziennej pielęgnacji włosów!

Porowatość włosów

Dodaj komentarz

Przeważnie kosmetyki są dedykowane włosom  zniszczonym lub farbowanym, lub przetłuszczającym się, lub ze skłonnością do łupieżu itd. W ten sposób pomijany jest  czynnik niezwykle istotny w pielęgnacji włosów – ich porowatość.

Włókno włosa pokryte jest łuskami, które zazwyczaj, w przypadku zdrowych włosów, szczelnie do siebie przylegają, dzięki czemu włosy są gładkie, dobrze nawilżone i lśniące (są to włosy o niskiej porowatości). Wyjątkiem od tej zasady są np. włosy zdrowe, acz naturalnie kręcone, które charakteryzują się wysoką porowatością (i tym samym charakterystyczną suchością).

Włosy mogą jednak stać się wysoko porowate na skutek uszkodzeń lub nieprawidłowej pielęgnacji. Porowatość może też być różna na poszczególnych odcinkach włosa; z reguły, w przypadku włosów długich, im bliżej końcówek tym włosy są bardziej porowate.

W pielęgnacji włosów powinniśmy dążyć do zmniejszenia porowatości włosów poprzez nawilżanie włókna włosa, uzupełnianie ubytków w łuskach  oraz ich domknięcie.

Właściwe określenie porowatości włosów ma kluczowe znaczenie w staraniach o ich zdrowy i piękny wygląd. Włosy o różnym stopniu porowatości mogą skrajnie różnie zareagować nawet na najczystsze olejki i najlepsze kosmetyki. Właściwy dobór składników odżywczych jest gwarancją sukcesu!

inventure

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s