termo-czepek

rewolucja w codziennej pielęgnacji włosów!

Pielęgnacja włosów o niskiej porowatości

Dodaj komentarz

Włosy o niskiej porowatości są względnie łatwe w pielęgnacji, są uznawane za „najzdrowszy” typ włosów – są gładkie i lśniące, a po myciu długo schną. Ich posiadaczki mogą jednak się skarżyć na problemy z ich koloryzacją (włosy o niskiej porowatości niechętnie przyjmują barwniki) oraz trudności ze stylizacją (włosy takie „wyślizgują” się z upięć i mają tendencję do tracenia objętości i świeżości pod wpływem środków do stylizacji).

Jak dbać o włosy o niskiej porowatości?

Takie włosy, że względu na kompletną i zwartą obudowę  z łusek włosowych, mogą źle reagować na zbyt dużą dawkę protein – w takim przypadku włosy staną się suche i matowe.  W codziennej pielęgnacji należy zwrócić uwagę na dostarczenie im aminokwasów oraz innych składników higroskopijnych (tzw. humekantów), które mają zdolność łączenia i zatrzymywania wody z otoczenia. Składniki te powinny mieć małe cząsteczki, aby mogły przebić się przez szczelny pancerz łusek (np. olej kokosowy).

Włosy niskoporowate łatwo przeciążyć środkami do stylizacji. Tak więc te należy je stosować z umiarem i regularnie oczyszczać z nich włosy.

inventure

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s