termo-czepek

rewolucja w codziennej pielęgnacji włosów!

Pielęgnacja włosów o wysokiej porowatości

Dodaj komentarz

Włosy o wysokiej porowatości wymagają właściwej pielęgnacji. Zarówno w przypadku wrodzonej wysokiej porowatości (włosy kręcone) jak i nabytej (włosy zniszczone na skutek częstego stosowania suszarki, prostownicy lub niewłaściwej koloryzacji), kluczem do sukcesu są odpowiednio dobrane środki pielęgnacyjne.

Podobnie jak w przypadku włosów o średniej porowatości, włosy tego typu należy kondycjonować preparatami o bogatych składach zawierających zarówno proteiny, jak i humekanty oraz emolienty.

Wyjątkową uwagę należy zwrócić na nie przesuszanie włosów wysokoporowatych dlatego przed myciem zaleca się każdorazowo zabezpieczenie włosów olejem (np. lnianym, z awokado) lub odżywką typu co-wash. Nie mniejsze znaczenie ma też dobór szamponu – powinien być łagodny, najlepiej przeznaczony do pielęgnacji delikatnych włosów dzieci.  Jeśli często stosowane są środki do stylizacji  (tj. lakier, pianki, wosk), raz na kilka myć dobrze jest użyć mocniejszego szamponu oczyszczającego, który usunie pozostałości tych kosmetyków. 

W przypadku włosów wysoko porowatych trudno jest przedobrzyć z pielęgnacją, dlatego też po myciu, niezależnie od standardowej odżywki czy maski, zaleca się dodatkowo aplikację odżywki bez spłukiwania lub serum regeneracyjnego.

inventure

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s